O nawracających niepowodzeniach leczenia niepłodności mówi się po trzech nieudanych cyklach leczenia. W ustaleniu przyczyn oraz ułożeniu odpowiedniej strategii postępowania zwiększającej szanse na ciążę, ważną rolę odgrywają możliwości dodatkowej diagnostyki i leczenia, a także podejście lekarza prowadzącego.


Histeroskopia diagnostyczna to jedno z badań, które pomaga w diagnostyce niepłodności u kobiet oraz wykrywaniu wad, które mogą pojawić się w obrębie macicy. Jest przeprowadzane za pomocą histeroskopu – specjalnego narzędzia endoskopowego. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat tego badania.


Szacuje się, że blisko milion par w Polsce dotyka problem niepłodności. Wiele z nich poszukuje skutecznych metod leczenia, które pozwolą na powiększenie rodziny. Jedną z nich, jest in vitro, a więc procedura zapłodnienia pozaustrojowego. Z tego artykułu dowiesz się czym jest in vitro, na czym polega procedura oraz kiedy warto ją rozważyć.


Spotkaj się z nami w OVIklinice i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji do bezpłatnego in vitro w Warszawie. To już ostatnie miesiące na zgłoszenie do programu, który finansuje procedurę in vitro dla mieszkańców Warszawy.


W związku z epidemią koronawirusa COVID-19 i w trosce o Wasze bezpieczeństwo oraz komfort przygotowaliśmy informacje dotyczące funkcjonowania naszego ośrodka w tym okresie.


OVIklinika po raz kolejny bierze udział w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Nasz Bocian – „TATA. Najważniejsze słowo dla mężczyzny”. Kampania już od kilku lat wspiera dostęp do diagnostyki niepłodności na terenie całej Polski. Wspólnie chcemy Wam ułatwić wykonanie pierwszego kroku w kierunku zostania rodzicem, dlatego przygotowaliśmy dla Was pulę bezpłatnych badań nasienia.


Już 8 kwietnia rozpoczynamy nabór do drugiej edycji bezpłatnych testów beREADY! Przeprowadzamy je w ramach projektu naukowego z ośrodkiem z Estonii. Tym razem mamy dla naszych Pacjentek 70 testów. W porównaniu do poprzedniej edycji, złagodzone zostały niektóre kryteria kwalifikacji. M.in. kryteria oceny badania nasienia w grupie z endometriozą i grupach kontrolnych. Szczegóły znajdziecie poniżej.


O niepłodności mówimy, kiedy przez co najmniej rok regularnych starań kobieta nie może zajść w ciążę. Po tym czasie warto zwrócić się o pomoc do lekarza.


Badanie AMH (antymullerowskie) dostarcza informacji na temat potencjału rozrodczego kobiety. Za jego pomocą można sprawdzić rezerwę jajnikową, czyli szansę na poczęcie dziecka w naturalny sposób. Badanie AMH pozwala również dobrać odpowiedni protokół stymulacji hormonalnej dla kobiet planujących zabieg in vitro.


Badanie nasienia to podstawowe badanie wykonywane w diagnostyce niepłodności u mężczyzn. Ocenie podlegają takie parametry jak całkowita liczba plemników, ich ruchliwość, żywotność oraz budowa strukturalna.