Life Whisperer
Aplikacja do oceny potencjału rozwojowego zarodków

Wsparcie dla embriologa w wyborze najlepszych zarodków
i zwiększeniu Twoich szans na ciążę.

Wybór odpowiedniego zarodka jest kluczowy dla powodzenia transferu. Jest to proces, który może być wykonany jedynie przez wysoko wykwalifikowanych embriologów.

Life Whisperer pomaga w identyfikacji zarodków o największym potencjale rozwojowym, wspomagając embriologów w procesie selekcji.

Badania kliniczne* wykazały, że aplikacja Life Whisperer pozwala wskazać cechy
morfologiczne charakterystyczne dla najlepszego zarodka, które często nie są widoczne
dla ludzkiego oka. Dzięki temu wyniki oceny z Life Whisperer mogą pomóc embriologowi
w wyborze zarodka o największym potencjale rozwojowym, który będzie dawał
największe szanse na powodzenie transferu.

 

*VerMilyea M i współpracownicy. Development of an artificial intelligence-based assessment model for prediction of embryo viability using static images captured by optical light microscopy during IVF. Hum Reprod. 2020 Apr 28;35(4):770-784. doi: 10.1093/humrep/deaa013

Jak to działa?

Image icon
Embriolog wybiera zdjęcia zarodków, które mają być poddane ocenie.
Image icon
Obrazy są przenoszone do aplikacji Life Whisperer.
Image icon
Aplikacja za pomocą sztucznej inteligencji wykrywa zarodki z największym potencjałem.
Image icon
Embriolog otrzymuje wynik oceny zarodka.

Co zyskujesz dzięki Life Whisperer?

 • Twój embriolog dostaje dodatkowe źródło wiedzy o potencjale rozwojowym Twoich zarodków i dzięki temu może jeszcze precyzyjnej wybrać ten, który da Ci największe szanse na udany transfer.
 • Twoje zarodki są bezpieczne podczas badania.
 • Zwiększasz swoje szanse na ciążę i zmniejszasz ryzyko konieczności powtórnych transferów.
 • W efekcie oszczędzasz czas, pieniądze, a przede minimalizujesz stres.

Najczęściej zadawane pytania:

 • Jak działa Life Whisperer?

  Life Whisperer jest specjalistyczną aplikacją oceniającą jakość zarodków na podstawie analizy szczegółów ich budowy. W ocenie zarodka stosowana jest skala od 0 – 10, przy czym 10 wskazuje na najlepszą jakość zarodka z najwyższym potencjałem implantacyjnym. Analiza trwa niespełna jedną minutę.

 • Jakie korzyści dla Pacjentek niesie Life Whisperer?

  Korzyścią dla Pacjentek jest wsparcie w wyborze możliwie najodpowiedniejszego zarodka do transferu w pierwszej próbie. Pacjentki mogą otrzymać raport oceny przeprowadzonej przez AI (ang. artificial intelligence – sztuczna inteligencja) w formie elektronicznej lub papierowej.

 • Kiedy warto skorzystać z Life Whisperer?

  Life Whisperer jest narzędziem do oceny 5-dniowego zarodka. Wymagane są obrazy 5-dniowego zarodka wykonane przed transferem, zamrożeniem czy też biopsją. Wyniki mogą być wykorzystane do podjęcia decyzji o selekcji zarodka do transferu, a także w przyszłych cyklach zamrażania i odmrażania.

 • Czy Life Whisperer jest tym samym co klasyfikowanie zarodka?

  Life Whisperer nie jest tym samym co standardowa ocena morfologii zarodka. Life Whisperer opiera się na technologii AI, którą stworzono wykorzystując globalny zbiór danych składający się z tysiąca obrazów zarodków, które rozwinęły się prawidłowo dając pozytywny wynik ciąży. Life Whisperer stanowi dodatkową technikę oceny zarodków, dostarczającą do 25% więcej informacji o ich jakości w porównaniu do standardowej oceny ich morfologii.

 • Czy Life Whisperer zastępuje ocenę embriologa?

  Nie, Life Whisperer jest tylko narzędziem wspomagającym, które ma pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej leczenia klinicznego. Pomaga uniknąć subiektywizmu i zapewnia dodatkową, obiektywną ocenę jakości zarodka, która może być wykorzystana przez embriologa w podejmowaniu najlepszej możliwej decyzji co do kolejności użycia zarodków do transferu.

 • Czym się różni technika Life Whisperer od metody poklatkowej stosowanej za pomocą embrioskopu?

  Metoda poklatkowa w ciągły wystandaryzowany sposób zbiera obrazy hodowli zarodków przy użyciu specjalnie zaprojektowanych inkubatorów. Metoda ta szczegółowo analizuje historię zarodków i jest użyteczna do śledzenia i przewidywania ich rozwoju aż do piątej doby, czyli etapu blastocysty. Niestety metoda ta ma ograniczone zdolności przewidywania potencjału implantacyjnego już rozwiniętego zarodka. Metoda Lifewhisper jest z kolei bezpośrednio niezależna od samego rozwoju zarodka. Dostarcza ona jedynie końcową analizę potencjału implantacyjnego w momencie uzyskania obrazu, co umożliwia selekcję zarodka do transferu w piątej dobie. Metoda poklatkowa często wymaga ręcznego wprowadzania danych, podczas gdy Life Whisperer wykonuje szybko automatycznie analizę obrazu i w ten sposób ułatwia podjęcie klinicznie istotnej decyzji.

Napisz do nas

Skontaktujemy się z Tobą w najszybszym możliwym terminie
OVIklinika Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie ul. Połczyńska 31 jest Administratorem Danych Osobowych. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Zgoda*

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu odpowiedzi na moje zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.