Leczenie niepłodności kobiet i mężczyzn

Micro-TESE jest zalecane u mężczyzn z azoospermią (brakiem plemników w nasieniu) związaną z uszkodzeniem powstawania plemników w jądrach.

Do azoospermii nieobturacyjnej może prowadzić szereg czynników takich jak wcześniejsze leczenie onkologiczne, zaburzenia genetyczne czy przebyte urazy. Niestety, w większości przypadków ustalenie przyczyn ani leczenie zachowawcze nie jest możliwe. Biopsję jąder typu micro TESE wykonuje się u mężczyzn, u których nie udało się uzyskać plemników w mniej zaawansowany sposób, na przykład na drodze typowej biopsji TESA/PESA.

Micro-TESE jest zabiegiem pełnym znieczuleniu ogólnym przeprowadzonym przez małe nacięcie moszny, które zapewnia dostęp do obu jąder. Pod kontrolą mikroskopu operacyjnego chirurg urolog jest w stanie zidentyfikować ogniska powstawania plemników (spermatogenezy), które mogą zostać ominięte podczas klasycznej biopsji. Po ich pobraniu i równoczesnym sprawdzeniu obecności plemników przez embriologa, obecnego podczas operacji, jądro zaopatrywane jest bardzo cienkimi rozpuszczalnymi szwami. Po potwierdzeniu obecności plemników zostaną one wyselekcjonowane i zamrożone w celu ich późniejszego wykorzystania w procedurze IVF-ICSI.

 

Zabieg wykonywany przez ANGELIUS Leczenie Niepłodności w Katowicach