Jeśli zdecydowaliście się na wizytę w klinice leczenia niepłodności oznacza to, że podjęliście wyzwanie i rozpoczęliście swoją podróż w spełnieniu marzenia o zostaniu rodzicami. W OVIklinice wszyscy jesteśmy skupieni na tym, by Wam w tym pomóc. Sprawdź, jak wygląda pierwsza wizyta!

Pierwsza wizyta i leczenie bywa stresujące, dlatego w OVIklinice Grupa Angelius przykładamy dużą wagę do komfortu naszych pacjentów od samego początku przez cały proces leczenia. Dobrze, aby w pierwszej wizycie uczestniczyła para, nie tylko po to, aby poddać diagnostyce Was oboje, ale też byście razem poznali lekarzy prowadzących i zespół OVIkliniki, którzy z należytą delikatnością i profesjonalizmem przeprowadzi Was przez cały proces. Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem naukowym i praktycznym, którzy do każdej pary podchodzą w indywidualny sposób i dokładają wszelkich starań by jak najszybciej zdiagnozować problem i ułożyć najbardziej skuteczny plan leczenia z zastosowaniem najlepszych metod.

Poniżej znajdziecie wskazówki jak przygotować się do pierwszej wizyty, opis jej przebiegu, jak również informacje z czym wyjdziecie po pierwszej wizycie w OVIklinice.

Pierwsza wizyta – jak się przygotować?

  • Na pierwszym spotkaniu lekarz przeprowadzi z Wami szczegółowy wywiad medyczny dotyczący stanu  zdrowia (osobno z kobietą i mężczyzną), dlatego warto zebrać w domu wszystkie dotychczasowe wyniki badań, informacje o przebytych chorobach, ewentualne wypisy ze szpitala oraz przygotować datę ostatniej miesiączki.

  • Kobieta nie musi specjalnie przygotowywać się do wizyty, może się ona odbyć w każdym dniu cyklu.
  • Mężczyzna będzie mógł tego samego dnia oddać do badania nasienie, dlatego prosimy o zachowanie abstynencji seksualnej 2-5 dni przed wizytą, umycie się w domu by zapewnić jak największą sterylność oraz zwrócenie uwagi na dokładne spłukanie mydła, które działa plemnikobójczo. Pełną informację na temat umówienia badania nasienia do wykonania przed wizytą uzyskacie Państwo w Recepcji. O chęci wykonania tego badania przed konsultacją należy powiadomić nas podczas umawiania konsultacji.

Przebieg wizyty

Pierwsza konsultacja trwa średnio 30-40 min., ale czas jej trwania jest zawsze warunkowany potrzebami naszych pacjentów i może być dłuższy.

Po zapoznaniu się z lekarzem prowadzącym przeprowadzi on szczegółowy wywiad medyczny dotyczący Waszego stanu zdrowia. Zostaniecie również zapytani o wcześniejsze próby leczenia niepłodności, jeśli takie już były, ponieważ nasi lekarze specjalizują się m.in. w diagnostyce nieudanych prób.

Kobieta
Podczas wizyty lekarz prowadzący wykona w osobnym pokoju badanie ginekologiczne i USG dopochwowe. Dobrze jest opróżnić pęcherz przed konsultacją, co pozwoli lepiej zobaczyć macicę i jajniki.
Mężczyzna
Badanie nasienia może być wykonane w dniu Państwa pierwszej konsultacji. Uzyskanie wstępnego wyniku tego badania zajmuje około 2 godzin. Jeżeli potrzebujecie wynik na wizytę tego samego dnia, prosimy o taką informację podczas umawiania wizyty – termin na oddanie nasienia zostanie wyznaczony na około 2 -3 godziny przed Państwa konsultacją.
Wykonanie badania nasienia wymaga zachowania 2-5 dniowej abstynencji seksualnej.
Zdajemy sobie też sprawę, że może to być sytuacja stresowa, dlatego staraliśmy się stworzyć w OVIklinice jak najbardziej komfortowe warunki. Jeżeli już wcześniej miałeś nieprawidłowe wyniki, lekarz może zalecić dodatkowe badanie urologiczne.

Z czym wyjdziecie?

Lekarz zleci Pacjentce kolejne badania takie jak:

  • Histerosalpingosonografia kontrastowa (HyCoSy / SonoHSG) – badanie umożliwiające ocenę drożności jajowodów, które wykonuje się między 7 – 13 dniem cyklu,
  • Badania hormonalne pomocne w ocenie funkcjonowania jajników: badanie krwi na początku cyklu (między 2 a 5 dniem), które ocenia między innymi poziomy LH (hormonu luteinizującego), FSH (hormonu folikulotropowego), E2 i TSH. Dodatkowo może istnieć konieczność wykonania badania tzw. AMH – hormonu oceniającego funkcje jajników.

Termin kolejnej wizyty możecie ustalić od razu z lekarzem lub zapisać się na wizytę później pod nr tel. 22 112 56 00.

Zawsze staramy się zapewnić jak najbardziej komfortowe i relaksujące warunki konsultacji. Jeśli cokolwiek podczas wizyty jest niejasne pamiętajcie, że zawsze możecie zapytać lekarza o każdy szczegół w trakcie wizyty lub później pod nr telefonu 22 112 56 00. Jesteśmy tu dla Was i razem z Wami przejdziemy każdy kolejny krok.