Histeroskopia – wskazania i przebieg badania

Histeroskopia diagnostyczna to jedno z badań, które pomaga w diagnostyce niepłodności u kobiet oraz wykrywaniu wad, które mogą pojawić się w obrębie macicy. Jest przeprowadzane za pomocą histeroskopu – specjalnego narzędzia endoskopowego. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat tego badania.

Share
Diagnostyka i leczenie niepłodności

O niepłodności mówimy, kiedy przez co najmniej rok regularnych starań kobieta nie może zajść w ciążę. Po tym czasie warto zwrócić się o pomoc do lekarza.

Share
Badanie AMH – najważniejsze informacje

Badanie AMH (antymullerowskie) dostarcza informacji na temat potencjału rozrodczego kobiety. Za jego pomocą można sprawdzić rezerwę jajnikową, czyli szansę na poczęcie dziecka w naturalny sposób. Badanie AMH pozwala również dobrać odpowiedni protokół stymulacji hormonalnej dla kobiet planujących zabieg in vitro.  

Share
Badanie nasienia

Badanie nasienia to podstawowe badanie wykonywane w diagnostyce niepłodności u mężczyzn. Ocenie podlegają takie parametry jak całkowita liczba plemników, ich ruchliwość, żywotność oraz budowa strukturalna.

Share
Bezpłatne testy beREADY dla Pacjentek OVIkliniki

W ramach jednego z projektów naukowych, które prowadzą nasi specjaliści mamy dla Was 90 bezpłatnych testów beReady. Akcja ruszyła 15 czerwca.

Share
Jakie mogą być przyczyny niepłodności u młodych osób?

Niepłodność to coraz częściej występujący problem u ludzi w wieku rozrodczym. Brak możliwości zajścia w ciążę dla wielu osób jest bardzo trudny i może się wiązać z powstaniem problemów psychicznych.

Share
Co to jest assisted hatching?

Assisted hatching to zabieg wspomaganego wylęgania zarodka. Jego celem jest ułatwienie „wyklucia się” zarodka z otaczającej go osłonki przejrzystej i tym samym późniejszą implantację zarodka w jamie macicy.

Share
Promocyjny pakiet badań z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Państwa promocyjny pakiet badań: AMH + badanie nasienia w cenie 250 PLN.

Share
Jakie badania musicie wykonać gdy przygotowujecie się do leczenia in vitro i inseminacji?

Procedury związane z leczeniem in vitro oraz inseminacją są w Polsce regulowane ustawowo. Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności (DZ. U. 2015 Poz. 1087) nakłada szereg obowiązków na ośrodki prowadzące takie terapie, w tym obowiązek uzyskania zezwolenia Ministra Zdrowia na działalność, czy konieczność prowadzenia specjalnego systemu nadzoru nad jakością.

Share