Z dumą informujemy, że nasz zespół ponownie współtworzy program jednej z najważniejszych konferencji ginekologiczno-położniczych w Polsce: „Niepłodność. Płodność. Ciąża”, której organizatorem jest prof. dr hab. n. med. Piotr Laudański – współzałożyciel OVIkliniki i uznany w Polsce i na świecie specjalista w dziedzinie medycyny rozrodu.
W centrum uwagi: praktyka kliniczna i realne wyzwania
To wydarzenie skierowane do lekarzy ginekologów i specjalistów, którzy jako pierwsi podejmują decyzje diagnostyczne u pacjentek planujących ciążę lub zmagających się z trudnościami z jej uzyskaniem. Celem konferencji jest wymiana praktycznej wiedzy, analiza rzeczywistych przypadków i wzmocnienie standardów leczenia – z myślą o szybszej i skuteczniejszej pomocy pacjentkom.
Po sukcesie pierwszej edycji, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem w środowisku lekarskim, kontynuujemy inicjatywę, która ma realny wpływ na poprawę jakości diagnostyki i leczenia niepłodności w Polsce.
Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 16–17 maja 2025 r. w Warszawie, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii. Jak w zeszłym roku wykłady i warsztaty poprowadzą czołowi specjaliści medycyny rozrodu z Polski.
Eksperci OVIkliniki w programie konferencji
W tym roku swoją wiedzą i doświadczeniem ponownie dzielą się lekarze i embriolodzy z naszego zespołu:
- prof. dr hab. n. med. Piotr Laudański – specjalista ginekologii i położnictwa, medycyny rozrodu i andrologii; współzałożyciel OVIkliniki, kierownik naukowy konferencji
- dr hab. n. med. Piotr Pierzyński – specjalista ginekologii i położnictwa, rozrodczości i endokrynologii ginekologicznej; członek brytyjskich i europejskich towarzystw medycyny rozrodu; autor książki „Zajść w ciążę”
- dr hab. n. med. Cezary Wojtyła – specjalista ginekologii i położnictwa; ekspert w zakresie endometriozy i niepłodności; autor licznych publikacji; członek ESHRE i ISUOG
- dr n. med. Monika Szymańska – specjalistka ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii; zajmuje się leczeniem niepłodności w oparciu o techniki wspomaganego rozrodu i Evidence Based Medicine
- dr n. med. Katarzyna Pankiewicz – specjalistka ginekologii i położnictwa; ekspertka w zakresie PCO, POI i zachowania płodności u pacjentek onkologicznych; redaktor naukowa książki „Zachowanie płodności w chorobach nowotworowych”
- dr n. med. Aleksandra Zyguła – specjalistka ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości; autorka pracy doktorskiej nt. stresu oksydacyjnego w ciąży; członkini PTGiP i PTA
- dr n. med. Marian Malinowski – specjalista ginekologii i położnictwa; ekspert w zakresie poronień, problemów z implantacją, immunologii i diagnostyki USG; posiada certyfikaty FMF, PTU i IOTA
- dr n. med. Tomasz Rokicki – specjalista ginekologii i położnictwa; doświadczony klinicysta i były dyrektor medyczny wiodącego ośrodka leczenia niepłodności; ekspert w zaawansowanych technikach wspomaganego rozrodu
- mgr Monika Tyśnicka – certyfikowana embriolożka kliniczna, posiada tytuł ESHRE Senior Clinical Embryologist; absolwentka biotechnologii i diagnostyki laboratoryjnej; od ponad dekady związana z embriologią kliniczną i wspomaganym rozrodem.
Program konferencji
Nasi eksperci poprowadzą wykłady i warsztaty dotyczące m.in.:
- interpretacji cyklu miesiączkowego i oceny rezerwy jajnikowej (dr Pankiewicz, dr Rokicki)
- diagnostyki drożności jajowodów w badaniu sonoHSG i histeroskopii (prof. Laudański, dr Byrczak)
- leczenia pacjentek z endometriozą, PCO, POI i chorobami towarzyszącymi, takimi jak Hashimoto, trombofilia czy insulinooporność (dr Szymańska, dr Zyguła, dr Malinowski)
- interpretacji nietypowych przypadków cykli stymulowanych i prowadzenia pacjentek w gabinecie (dr hab. Pierzyński, prof. Laudański)
- roli embriologa w procedurze in vitro i komunikacji z lekarzem (mgr Tyśnicka)
- praktycznego zastosowania zaleceń ESHRE i aktualnych standardów postępowania
- aspektów prawnych leczenia niepłodności i propozycji zmian legislacyjnych
Nasza misja w praktyce klinicznej
Dla zespołu OVIkliniki to nie tylko wydarzenie naukowe, ale także wyraz naszej misji – dzielenia się wiedzą, która może realnie wpłynąć na jakość leczenia i przyszłość tysięcy pacjentek w Polsce.
Wierzymy, że właśnie takie spotkania – oparte na doświadczeniu, współpracy i otwartości – pozwalają nie tylko rozwijać kompetencje, ale też budować nowoczesną, odpowiedzialną medycynę rozrodu.
Bądź na bieżąco
Zapraszamy do śledzenia aktualności na naszej stronie. Już wkrótce podzielimy się z Państwem galerią z wydarzenia.
***
Warto przeczytać
- BEZPŁATNE IN VITRO – skorzystaj z refundacji leczenia niepłodności – dowiedz się więcej o programie
- BEZPŁATNE IN VITRO – zapisz się
- Diagnostyka niepłodności: Jakie badania warto wykonać? | OVIklinika
- Niepłodność. Czynniki ryzyka i kiedy szukać pomocy medycznej.
***
Odwiedźcie także nasze profile społecznościowe i zobacz jak marzenia wielu par stały się rzeczywistością. Poznaj nasze OVIbobasy i przeczytaj opinie o naszej Klinice. Facebook | Instagram