Jako jeden z realizatorów z dumą ogłaszamy start programu „In Vitro To Hit”, który sfinansuje aż 100 bezpłatnych procedur in vitro! Głównym celem tego społecznego programu jest pomoc tym Parom, które bez wsparcia nie mogłyby sobie pozwolić na leczenie niepłodności metodą in vitro. W OVIklinice doskonale rozumiemy wagę tego programu, ponieważ niepłodność dotyka nawet co piątą parę w wieku reprodukcyjnym w Polsce. Dla części z nich jedyną szansą na biologiczne rodzicielstwo jest leczenie metodą in vitro. Aktualnie w Polsce metoda ta nie jest refundowana, a jedyną szansą na wsparcie finansowe dla pacjentów są programy samorządowe, dla tego wspólnie z najlepszymi polskimi ośrodkami leczenia niepłodności oraz stowarzyszeniem „Nasz Bocian”, z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się w tą szlachetną inicjatywę, która pomoże parom spełnić ich marzenie o rodzicielstwie.
Szacuje się, że blisko milion par w Polsce dotyka problem niepłodności. Wiele z nich poszukuje skutecznych metod leczenia, które pozwolą na powiększenie rodziny. Jedną z nich, jest in vitro, a więc procedura zapłodnienia pozaustrojowego. Z tego artykułu dowiesz się czym jest in vitro, na czym polega procedura oraz kiedy warto ją rozważyć.
O niepłodności mówimy, kiedy przez co najmniej rok regularnych starań kobieta nie może zajść w ciążę. Po tym czasie warto zwrócić się o pomoc do lekarza.
Wspomagana aktywacja oocytów to dodatkowy zabieg przy procedurach zapłodnienia pozustrojowego, czyli metody in vitro. Celem jest aktywacja komórek jajowych tzw. oocytów poprzez wsparcie wzrostu stężenia jonów wapnia wewnątrz komórki, co zwiększa szanse na zapłodnienie i wpływa na skuteczność leczenia.
EmbryoGlue to medium dedykowane do transferu zarodka, którego celem jest zwiększenie odsetka ciąż. Można je zastosować niezależnie od stadium rozwojowego zarodka, ani tego czy mamy transfer zarodka świeżego czy rozmrożonego.
Drodzy Pacjenci, Od samego początku działalności OVIkliniki Grupa Angelius mieliśmy przede wszystkim na celu dobro naszych Pacjentów, zarówno poprzez jak najlepszą opiekę medyczną w zakresie leczenia niepłodności, ale także przez wdrażanie nowoczesnych metod diagnostycznych i leczniczych.
IMSI, czyli docyplazmatyczne podanie wyselekcjonowanego morfologicznie plemnika do komórki jajowej (ang. intracytoplasmic morphologically selected sperm injection) to odmiana techniki zapłodnienia ICSI, w której plemniki używane do zapłodnienia wybiera się pod specjalnym mikroskopem w bardzo dużym powiększeniu. W Polsce tę metodę wdrożyli lekarze z Grupy Angelius.